Mimoškolní aktivity

Dramatický kroužek "Koukej, kámo"

Koukej, kámo!

„Buď tím, kým chceš být a nezajímej se o to si myslí ostatní…“ — Andrew Biersack

Nábor nových členů

 

Přidej se k nám!

Kdo se může přihlásit?

  • Všichni, kteří navštěvují 9. třídu ZŠ a chtějí se k nám přihlásit do maturitního oboru;
  • také ti, kteří navštěvují naši Střední odbornou školu managementu a práva, nebo jejich sourozenci, kterým je minimálně 15 let, max. do ukončení SŠ (věk cca 22 let).

 

A kolik náš školní kroužek vlastně stojí?

Na pololetí 1 200 Kč (tato částka slouží na pokrytí mzdových nákladů a výtvarných potřeb).

 

„Na prknech, která znamenají svět.“ – Friedrich Schiller

U nás to opravdu platí. Kroužek je po dramaturgické a režisérské stránce veden v anglickém jazyce, a to rodilou mluvčí Victorií, která má zkušenost s vedením dramatických kroužků v USA. V tomto kroužku si tedy důkladně procvičíš angličtinu. No a to je fajn, ne?

Náš kroužek není pouze o tom, že si budete něco zkoušet! Vy i vymýšlíte. Divadelní kulisy, kostýmy a další potřebné předměty pro divadelní scénu, se kterou Vám pomůže naše paní učitelka Irena, jež má patřičné zkušenosti i dovednosti, vedla totiž výtvarné a divadelní dílny.

Proto i v případě, že se nechceš promenádovat po jevišti, ale rád by ses nějak zapojil a nabídl pomocnou ruku, máš možnost!

Hm, čteš a stejně Tě to nějak nenadchlo? Slovní či výtvarný projev není nic pro Tebe? A to třeba i z toho důvodu, že hudba je tím, čím dáváš světu najevo svoje pocity? Tak i pro Tebe máme místo. Náš dramatický kroužek není jen o kostýmech a slovním projevu. Potřebujeme tam i živou hudbu.

Takže i Tebe potřebujeme. Vše se to krásně propojuje v super partu, která chce dělat radost dětem ve školkách či na vánočních besídkách svým rodičům a babičkám, které sem tam i slzičku radosti upustí.

A určitě nebudete zkoušet jen v Brně, můžeme jezdit také na soustředění do rekreačního střediska Hájemství, kde máte dveře otevřené. Tam je Vám k dispozici jeviště a můžete zkoušet, ale také odpočívat, rekreovat se nebo jen čvachtat v bazénu.

Ať koukám, jak koukám, nic… Žádná z činností mě nenadchla. Na jeviště nechci, výtvarka mě nebaví, hudební nástroj mi nic neříká – asi nás čte někdo z oboru hotelnictví? Někdo, kdo by i přesto chtěl být součástí dramatického kroužku Koukej, kámo? Jak to udělat? Nic není ztraceno! Co tak být náš Clark Kent a přispívat fotkami a články do školního časopisu INFORMATORIUM SOSMAP? Případně se proměnit v Supermana a pomoci se stavbou kulis a být podporou týmu?

Ani tak? Hm… A co třeba chodit koukat na zkoušky? To už se snad našli všichni!

Jsem na konci a Koukej, kámo je šálek mého čaje.  

Chci tam chodit.

Tak nám napiš na e-mail: renata.buckova@sosmapbrno.cz

Naše škola

Kde nás najdeš