Maturitní obor

Předškolní a mimoškolní pedagogika

Maturitní studijní obor

  • Naplňuje tě práce s dětmi?

  • Máš hlavu plnou nápadů na hry nebo kreativní tvoření?

  • Dokážeš děti zaujmout?

  • Baví tě učit se neustále nové věci a zdokonalovat se?

  • Trpělivost ti není cizí?

  • Práci s dětmi bereš jako své poslání a svou práci chceš dělat dobře?

Pokud je tvoje odpověď na tyto otázky ano, pak věř, že maturitní obor Předškolní a mimoškolní pedagogika je právě pro Tebe ten pravý.

Maturitní studijní obor Předškolní a mimoškolní pedagogika je krásný a velmi hravý studijní obor, který ti nabídne možnost se po absolvování uplatnit především jako učitel v mateřských školách, vychovatel školských a mimoškolních zařízení (např. ve školních družinách, školních klubech, centrech volného času pro děti a mládež, dětských domovech a domovech mládeže), popř. jako vychovatel v ústavech sociální péče pro děti a mládež či hendikepované osoby.

Maturitní obor Předškolní a mimoškolní pedagogika ti umožní pracovat s dětmi v různých zařízeních, která se věnují péči o ně a jejich rozvoji, což je bezpochyby velice zajímavá a naplňující profesní oblast. 

Práce s dětmi je tou nejkrásnější, ale zároveň i velice zodpovědnou pracovní činností, jelikož dětská duše je velice křehká. Ty však budeš mít možnost stát se pravděpodobně jednou z prvních cizích autorit, která výrazně ovlivní cestu životem malého dítěte. Pobyt v mateřské škole a to, jak jej dítě stráví, bude mít dopad na jeho další vnímání života. Je to často právě pedagog předškolního vzdělávání, na něhož děti v průběhu života vzpomínají a je jen na tobě, zda budou vzpomínat s láskou a úsměvem.

Jako absolvent maturitního oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika získáš široké uplatnění na trhu práce. Nebo snad chceš podnikat? I v této oblasti ti tento obor pomůže.

Studuj s námi a my ti pomůžeme hravě složit zkoušku dospělosti, ale také obstát na trhu práce, či se dostat na vysokou školu, která tě posune dál a výš na tvé studijní a profesní cestě životem.

S námi svého cíle dosáhneš snáz!


Jedno z našich odloučených pracovišť bylo v televizi.

pexels-victoria-borodinova-1620760